Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon külastas eelmisel nädalal maailmanäitust EXPO Milano ja kinnitas Eesti EXPO-l osalemise vajalikkust.

Majanduskomisjoni esimehe Toomas Kivimägi sõnul on Eestil oluline EXPO-l esindatud olla. „Eesti-sugune väikeriik on Itaalias väga hästi nähtaval ja meie paviljoni on  külastanud üle 2 miljoni inimese. Eesti paviljoni arhitektuur, idee ja väljapanek on äärmiselt sümpaatne. Kui paljud teised riigid on läinud seda teed, et näitavad oma riiki filmide või videoinstallatsioonide kaudu, siis meie oleme täitnud paviljoni väärtusliku sisuga – olgu selleks siis Eesti mööbel, disain, seinakattematerjalid, Estonia klaver või luksusmootorratas,“ sõnas Kivimägi. Ta avaldas lootust, et taolist ekspositsiooni Eestile omastest parimatest paladest võiks kunagi olla võimalik kogeda ka Eestis. „Miks mitte ehitada Eestissegi oma väike EXPO paviljon, mida väliskülalised uudistada saaksid ja mis kahtlemata oleks huvitav ka eestlastele endile. Milano EXPO paviljonist oleks siinkohal hea eeskuju võtta, EAS on teinud väga head tööd“, lisas Kivimägi.

Kivimägi kiitis ka Eesti paviljoni personali ja ütles, et ilma inimesteta, kes sära silmis Itaalias toimetavad, ei oleks meie paviljonil sellist elu sees nagu täna on. Mis puudutab Eesti EXPO-l osalemise eelarvet, siis tõi ta võrdluse mõne kuu eest sõlmitud koalitsioonileppe maksumusega ühe aasta kohta, millest Milano EXPO eelarve moodustab kõigest 1,2%. „Kui tekib küsimus, kas Eesti peaks maailmanäitustel osalema või mitte, siis minu jaoks pole siin küsimustki – loomulikult peab,“ kinnitas Riigikogu majanduskomisjoni esimees.

Riigikogu majanduskomisjonist külastasid EXPO-t Toomas Kivimägi, Kalle Palling, Erki Savisaar, Ken-Marti Vaher, Jaanus Marrandi ja Mihhail Korb. Toomas Kivimägi ja Ken-Marti Vaher fikseerisid ka Eesti paviljonis Kaspar Taimsoo poolt saavutatud Guinnessi rekordi kiikingus.

Eesti paviljon on avatud kuni 31. oktoobrini ja seda saab külastada igal nädalapäeval kella 10-st 23-ni. 140 osalevat riiki pakuvad meelelahutust ja uusi teadmisi ning põnevust igas vanuses külastajale.

Allikas:

Pressiteade
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
17. september 2015
Karina Loi

Tagasiside