Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

23. oktoobril kell 10 – 14 toimub Riigikogu täiskogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena "Eesti ettevõtluskeskkonna arendamine" arutelu. Arutelu peaks vastama küsimusele, kuidas Eesti oleks ettevõtluskeskkonna ja majandusruumina edukas ka pikas perspektiivis. Ettekande sel teemal peavad Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman ja Tartu Ülikooli majandusteaduskonna teadusprodekaan professor Urmas Varblane.

Arutelu ettevalmistamiseks kohtus majanduskomisjon Eesti Panga, Arengufondi, Eesti Tööandjate Keskliidu,  Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja Eesti Põllumeeste Keskliidu,  Eesti Fondihaldurite Liidu, varahaldusettevõte Avaron,  Foreign Investors Council in Estonia (Eesti Välisinvestorite Nõukogu) ning Eesti Väike ja Keskmiste Ettevõtete Assotsiatsiooni esindajatega.

Nende kuulamiste eesmärk oli saada ülevaade, milline on spetsialistide nägemus olukorrast; millisena nad näevad järgnevate aastate perspektiive ja millised on nende ettepanekud ettevõtluskeskkonna parendamiseks.

Ettevõtluskeskkonna edendamise aruteludel osalesid ka majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, justiitsminister Rein Lang, Tartu Ülikooli professor Urmas Varblane jt.

Riigikogu pressitalitus
Ülo Mattheus, 631 6352.
 

Tagasiside