Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


Riigikogu majanduskomisjoni tänasel erakorralistel esimehe ja aseesimehe valimistel sai komisjoni esimeheks Arto Aas. Aseesimeheks valiti tagasi Urve Palo. Valimine tulenes senise esimehe Kaja Kallase taandumisest oma ametikohalt.

„Eesti majanduskasvu võtmeks on edenemine globaalses väärtusahelas – Eestis loodu peab muutuma oluliselt väärtuslikumaks ja konkurentsivõimelisemaks. Riik saab panustada majanduskasvu atraktiivse ja usaldusväärse keskkonna loomisega. Järgmisel paaril aastal tuleb meil langetada väga strateegilised otsused taristu-, energeetika ja transpordivaldkonnas,“ ütles Aas oma tegevuspõhimõtteid selgitades.

„Eriti oluliseks pean kaasaegse transporditaristu rajamist – eelkõige Põhjamaade tasemel teedevõrgu loomist, lennuühenduste parandamist ja Rail Baltica raudteeühenduse ehitamist Tallinnast Varssavini. Rail Balticu projekti õnnestumiseks tuleb väga aktiivselt tööd teha, et ka teiste Baltimaade ja Poola valitsus projekti tõsiselt käsile võtaks. Tähtis on edasi arendada ka Eesti soodsat maksukeskkonda. Sotsiaalmaksule lae kehtestamine 2014. aastal on üks samm, mis aitab Eestisse meelitada uusi tasuvaid töökohti ning rahvusvahelisi talente,“ märkis Aas.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]
 

Tagasiside