Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

22.-26. veebruaril Kasahstanis töövisiidil käinud Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul tunneb Kasahstan suurt huvi Eesti IT-lahenduste vastu.

“Osaliselt on nad üle võtnud meie e-valitsuse, kuid nende jaoks on huvipakkuv kõik – alates elektroonilisest haigusloost ja lõpetades näiteks e-maksuametiga,” ütles Klaas.

Kasahstani president on välja kuulutanud majanduse mitmekesistamise ja tööstuse arendamise programmi. Riik arendab lisaks energeetikale ka põllumajandust, ITK valdkonda, innovatsiooni, farmaatsiatööstust, ehitusvaldkonda. Kasahstan on maailma üks suuremaid teravilja eksportööre ja neil on huvi Tallinna Sadama kui võimaliku logistikavärava vastu. Logistika ja transiidi valdkonnaga seostub Kasahstani vajadus arendada oma meretankereid, nende soetamiseks on nad oma pilgud suunanud Eesti poole.  
Eelmisel nädala toimunud töövisiidi käigus kohtus Klaas Kasahstani parlamendi, majandus- ja välisministeeriumi ning ettevõtlusorganisatsioonide juhtidega. 24. veebruaril osales majanduskomisjoni esimees Eesti aukonsuli Kasahstanis Bibigul Balpyk’i korraldatud Eesti Vabariigi 92. aastapäeva vastuvõtul ning esines seal kõnega. 
 
7.-9. septembril 2009 külastas Kasahstani ametliku visiidiga peaminister Andrus Ansip. 2010. aastal on Kasahstan OSCE eesistuja riik.
Tagasiside