Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majanduskomisjoni esimees Priit Lomp tutvustas kohtumisel Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa parlamendi digitaliseerimise, digitaalse infrastruktuuri ja meedia küsimustega tegeleva komisjoni delegatsiooniga Eesti digitaliseerimise, digitaalsete teenuste rakendamise, e-mobiilsuse ja küberjulgeolekuga seotud küsimusi. Delegatsiooni saadab liidumaa parlamendi aseesimees Astrid Schmitt (SDP).

Külalised tundsid huvi, kuidas on korraldatud digitaristu rajamine regioonides ja missugune on riigi erinevate tasandite koostöö sellel alal. Samuti sooviti teada digidokumentide salvestamise ja sellekohase seadusandluse kohta.

Kõne all oli veel küberjulgeolek ja sellega seotud probleemid.

Selgituseks niipalju, et  2022. aasta sügisel sündis koostöös Saksa uue valitsuse siseministeeriumiga initsiatiiv saksa avaliku sektori digitaliseerimiseks, mis on GovTechCampus Deutschland (GTC). See on Berliinis asuv e-valitsemise (govtech) keskus, mis aitab identifitseerida, ehitada ning skaleerida e-valitsemise valdkonnas parimaid tehnoloogialahendusi ja uuendusi Saksamaa avaliku sektori jaoks.

Eesti ja Saksa partnerluse eesmärk on mõlema organisatsiooni kompetentside ühendamine ühisürituste korraldamiseks, et tuua Saksamaa aruteludes avaliku valitsemise moderniseerimise ja digitaliseerimise üle rohkem esile Eesti e-valitsemise ökosüsteemi edulugu.

Tagasiside