Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majanduskomisjon otsustas oma tänasel koosolekul, et korraldab parlamentaarse kuulamise, saamaks ülevaadet riigiasutuste valmisolekust rasketest ilmastikuoludest tingitud kriisisituatsioonide lahendamisel.

Majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul peab Riigikogu majanduskomisjon tähtsaks liiklusohutuse tagamist rasketes ilmastikuoludes. „Inimesed on meie poole pöördunud konkreetsete küsimustega, kelle ülesanne on läbimatutel suurtel riigiteedel ummikute lahtiharutamine, kelle poole pöörduda, kui sõiduk on lumme kinni jäänud, miks 112 ei vasta,“ loetles majanduskomisjoni esimees teemasid, millele komisjon vastust otsib.

Urmas Klaas tõi ka välja, et hiljutise lumetormi ajal püstitas ajakirjandus põhjendatud küsimuse vastutuse hajumisest ametkondade vahel. „Kui jutt käib liikluse ohutusest, siis miks jooksutatakse inimesi erinevate ministeeriumite vahel ja keegi ei taha endale vastutust võtta.“

Majanduskomisjon soovib ka ülevaadet, kas ja kuidas oli korraldatud maakondlike kriisikomisjonide töö ning milline on riigiasutuste ja omavalitsuste valmisolek toime tulla rasketest ilmastikuoludest tekkida võivate kriisisituatsioonidega. 

Majanduskomisjon kutsub parlamentaarsele kuulamisele majandus- ja kommunikatsiooniministri, siseministri, regionaalministri, maanteeameti ja päästeameti juhid.

Tagasiside