Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Teisipäeval (17.09) kuulas Riigikogu majanduskomisjon ära taksonduse huvigruppide ettepanekud Riigikogu menetluses oleva ühistranspordiseaduse eelnõuga seoses.

Majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas ütles kohtumise järel, et murekohti taksonduses on palju. „Seetõttu on oluline, et huvigrupid said täna komisjoni liikmetele oma mured südamelt ära öelda,“ ütles Kallas.

Arutelu all olid küsimused väga laial skaalal, ennekõike eelnõus sisalduv hinnapiirangute kehtestamine, aga ka maksude, järelevalve, töö- ja puhkeaja, registrite, kutsenõuete, tehnoülevaatuste teemad, lõpetades taksode puhtusega. Eelnõu näeb ette taksonduse valdkonnas hinnalae kehtestamiseks võimaluse andmist ning samuti täpsustab nõudeid taksojuhile.

Ühistranspordiseaduse eelnõu taksondust puudutava osa arutelule olid kaasatud Tallinna Transpordiameti, Eesti Taksojuhtide Liidu, AS-i Tallink Takso, Tulika Grupp OÜ, AS-i Tallinna Sadama ja seaduseelnõu koostajatena majandus- ning kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

Kallas kinnitas, et selliseid huvigruppide kuulamisi komisjoni istungitel tuleb ühistranspordiseaduse eelnõu menetluse raames veel, järgmisena liinivedude teemal.

Kevadel riigikokku jõudnud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis valminud ja valitsuse esitatud ühistranspordiseaduse eelnõu (404 SE) on kokku saanud teiseks lugemiseks kolm muudatusettepanekut riigikogu liikmetelt, neist üks puudutab eelnõu taksonduse hinnapiirangu kehtestamist. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium esitas eelnõule ligi 90 muudatusettepanekut, mitmeid ettepanekuid on laekunud huvigruppidelt, mille komisjoni töörühm enne eelnõu teiseks lugemiseks saatmiseks toimuvat komisjoni istungit läbi töötab.

Taksondus ja selle regulatsioon puudutab arvestatavat osa elanikkonnast, kuid see on Eestit külastavatele turistidelegi oluline visiitkaart. Näiteks töötab Tallinnas ligi 2000 taksot.

Tagasiside