Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

RiigikoguRiigikogu majanduskomisjon otsustas oma tänasel istungil keskenduda innovatsiooni ja majandusarengu seostele ning arutada seda olulise tähtsusega riikliku küsimusena Riigikogu täiskogus 16. aprillil.  Arutelule täiskogus eelnevad parlamentaarsed kuulamised majanduskomisjonis.

Majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ütles, et innovatsiooniaasta loob hea keskkonna innovatsiooni teema tõstatamiseks ka kõige kõrgemal riiklikul tasemel parlamendis. „Innovatsiooni on nimetatud ka majandusarengu mootoriks ning seetõttu on teema eriti aktuaalne praeguse ülemaailmse majandus- ja finantskriisi tingimustes,“ rääkis Urmas Klaas. Majanduskomisjoni esimehe sõnul on parlament arutanud riiklikult tähtsa küsimusena ettevõtluskeskkonna arengut ning innovatsiooni teema on selle loogiliseks edasi arenduseks.

Esimene kuulamine majanduskomisjonis toimub esmaspäeval 16. veebruaril. Komisjoni istungile on kutsutud Ülikooli Rektorite Nõukogu esindajad ning teemaks on Eesti kõrgharidusstrateegia ja selle rakendusplaan. Vaagimise all on probleemid seoses Riigikogus heaks kiidetud kõrgharidusstrateegia täitmisega, ülikoolide panus innovatsiooni ja selle rakendamine Eesti majanduse võimekuse edendamisel.

Komisjoni istungile on kutsutud Tartu Ülikooli rektor Alar Karis, Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Peep Sürje ja Tallinna Ülikooli prorektor Heli Mattisen.

 

Riigikogu pressitalitus
12. veebruar 2009

 

Tagasiside