Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon tõdes teisipäeval toimunud väljasõiduistungil Eesti Merendusnõukotta, et Eesti sadamad on arenenud väga kiiresti ning dünaamiliselt ja lähiaastatel on oodata kaubamahtude suurenemist kogu regioonis.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Arto Aas ütles BNS-ile, et Eesti sadamate kiire areng seab omakorda kõrgendatud nõudmised näiteks jäämurdmisele Eesti vetes, et tagada kaubavoogude pidev juurdepääs sadamatele.
 
Aas lausus, et erinevate riikide vaheline maksukonkurents on äärmiselt tihe ja see on tekitanud olukorra, kus maksude optimeerimise nimel vahetatakse tihti laevade asukohamaad. “Ühe lahendusena näeme uue laiapõhjalise merepoliitika väljatöötamist, mis on fikseeritud ka valitsusliidu tegevuskavas,” märkis Aas.
 
Ta lisas, et Eestis on jätkuvalt olemas suurte kogemustega meresõiduspetsialistid. “Nende teadmiste arendamiseks peab tõstma merendusalase hariduse kvaliteeti ja suurendama antud valdkonna erinevate osapoolte koostööd merendusklastrina,” ütles Aas. “Kuivõrd laevandus on Eesti jaoks traditsiooniliselt oluline majandusharu, siis tuleb pidevalt otsida parimaid võimalusi Eesti lipu all sõitvate kauba- ja reisilaevade arvu tõstmiseks.”
 
 
 
 
 
 
BNS (majandusuudised)
16.11.2011
 
Tagasiside