Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon arutas oma tänasel istungil elektroonilise side seaduse ja telekanalite vabalevis jätkamisega seotud probleeme. Komisjon otsustas algatada järgmisel nädalal seadusemuudatuse, millega vabalevis olevatel telekanalitel tekib võimalus küsida põhjendatud tasu kaabellevioperaatoritelt nende programmide edastamise eest.

Majanduskomisjoni esimehe Arto Aasa sõnul soovib majanduskomisjon leida lahenduse eratelekanalite ja kaabellevioperaatorite vahelises vaidluses. „Tegutseme selle nimel, et eratelekanalid, eeskätt Kanal2 ja TV3 jätkaksid vabalevis oma programmide edastamist. Need 75 000 peret, kelleni kaabellevioperaatorite liinid ei ulatu, ei peaks turuosaliste omavahelise vaidluse tõttu kannatama. Inimestele igas Eestimaa nurgas peab jääma võimalus vaadata kodumaiseid Eesti teleprogramme ka vabalevi kaudu,“ märkis Aas.

„Tõenäoliselt jõutakse seadusemuudatuse vastu võtmiseni riigikogus sel sügisel. Seniks ootame erakanalitelt head tahet, et nad ei lahkuks vabalevist, mis oleks suureks pettumuseks hiljuti endale digiboksid soetanud inimestele,“ lisas komisjoni esimees Arto Aas.

Tänasel komisjoni koosolekul esitasid oma seisukohad Eesti Ringhäälingute Liidu, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning kultuuriministeeriumi esindajad. Järgmine komisjoni arutelu antud teemal leiab aset esmaspäeval, 4. juunil.
 

Riigikogu pressitalitus
 

Aivar Jarne, 631 6356
[email protected]

 

Tagasiside