Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majanduskomisjoni aseesimees Toomas Kivimägi kohtus täna Tšehhi tööstus- ja kaubandusministeeriumi aseministri Vladimír Bärtliga, kellega arutati kokkuleppevedude reguleerimise teemal.

Kivimägi tutvustas Bärtlile Eesti kokkuleppevedude regulatsiooni. „See on suurepärane lahendus, kui hinnata seda, et sellega on leppinud ja rahul nii klassikalise taksoteenuse kui ka kokkuleppevedude teenuse pakkujad,“ sõnas Kivimägi.

Tšehhis on samuti üleval küsimus, kas ja kuidas jagamissõiduteenus seaduses lahendada. Praegu seal veel seaduseni jõutud pole, vaid maadeldakse jätkuvalt streikide ning klassikaliste taksovedajate ja Uberi juhtide vaheliste kokkupõrgetega. Kivimägi julgustas ka tšehhe jagamisteenust seadusandlikult reguleerima, märkides, et kui teenus on juba turule tulnud ja see on kasutajale mugav, pole seda mõistlik keelata. Ühtlasi soovitas Kivimägi mõlemat teenusepakkujat võrdselt kohelda ja samas valdkondi mitte üle reguleerida, vaid liberaliseerida.

Riigikogu võttis juunis vastu ühistranspordiseaduse, liiklusseaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse (188 SE), mis kokkuleppevedude osutamist reguleerib. Seadus jõustub novembris.

Aseminister Bärtlit saatsid Tšehhi suursaadik Eestis Gabriela Tománková ja saatkonna 1. sekretär Alena Teznerová.

Tagasiside