Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


Järgmisest aastast elektrituru täielikku avanemist seadustav elektrituruseaduse eelnõu on tuleval nädalal riigikogu suures saalis esimesel lugemisel.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Arto Aas ütles BNS-ile, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium valmistab turu avanemiseks ette ka sel kevadel algavat laiapõhjalist teavituskampaaniat.

"Riigipoolses teavitustöös osalevad veel Elering koos tarbijakaitseameti ja konkurentsiametiga," lisas Aas. "Kindlasti on oodata ka elektrimüüjate omapoolset reklaamikampaaniat aasta viimases kvartalis, kui tarbijatele avaneb võimalus sõlmida algavaks perioodiks uusi lepinguid."

Aas märkis, et elektrituruseaduse muudatused näevad ette ka Eesti Energia ja Eleringi viimist erinevate valitsusasutuste haldusalasse. "Valitsus on täna veel analüüsimas, millise ministeeriumi haldusalasse ühe või teise ettevõtte aktsiate hoidmine viia," sõnas ta. "Ühe variandina on välja pakutud Eesti Energia liigutamine rahandusministeeriumi haldusalasse."

Elektrituru täielik avanemine ja elektrituruseaduse muudatused tulenevad Eesti liitumislepingust Euroopa Liiduga ning teistest energiasektorit reguleerivatest direktiividest.

http://www.monitooring.ee/clients/riigikogu/article&id=1230835024

BNS (majandusuudised)
 

 

Tagasiside