Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


Riigikogu kinnitas täna elektroonilise side seaduse muudatuse, mis lubab vaba juurdepääsuga televisiooniteenuse osutajatel nõuda kaabelleviteenust osutavalt sideettevõttelt oma teleprogrammi edastamise eest mõistlikku tasu.

Riigikogu majanduskomisjoni liige Arto Aas kinnitas, et seadusemuudatus võtab maha vahepeal levinud hirmu, et eestikeelsed kommertskanalid lõpetavad oma programmide edastamise vabalevis ja digibokside omanikud kaotavad võimaluse TV3 ja Kanal 2 saateid vaadata sel aastal.

„Seadusemuudatus puudutab 75 000 peret, kellel on kodus digiboks ja katusel antenn. Telekanalid on eelnõu menetluse ajal lubanud, et seadusemuudatuse jõustumise järel jätkavad nad vabalevis kindlasti vähemalt paar kolm aastat,“ rääkis Arto Aas. See on maapiirkondades elavatele inimestele hädavajalik ajapikendus, et kaaluda tulevikus vabalevile teisi alternatiive.

Majanduskomisjoni liige märkis, et telesignaali edastamiseks ja vastuvõtmiseks avanevad lähiajal uued võimalused, mis kaasnevad infotehnoloogia arenguga. Muuhulgas peaks Eestit katva ülikiire internetivõrgu arendamine looma aastaks 2015 võimaluse kõrglahutusega telepilti vaadata igas külas.

Äripäev online
 

 

Tagasiside