Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni tänasel istungil arutati Eesti Maaülikooli veterinaarõppe kliinilise õppe rahastamisega seonduvat. Istungil osalesid Maaülikooli, Rahandusministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Põllumeeste Keskliidu esindajad.

Rahandusministeeriumi esindaja selgitas, et ehkki veterinaarõppe rahastamine on ette nähtud loomatauditõrje seaduses, ei sisaldu see koostatavas järgmise aasta riigieelarves automaatselt, vaid tuleb sinna lisada täiendava taotlusena, mille siis valitsuskabinet kas kiidab heaks või mitte. Varasematel aastatel taotlust rahuldatud ei ole.

Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja selgitas, kuidas toimub kõrghariduse rahastamine ning et erandi tegemine ühe õppekava osas viib tasakaalust välja kogu rahastamisskeemi.

Maaelukomisjoni liikmed olid seisukohal, et akrediteeritud veterinaarõppe jätkamine Maaülikoolis on hädavajalik ning asjassepuutuvate ministeeriumide koostöös tuleb leida lahendus rahastamise tagamiseks. Kui lahendust ei leita, kutsub maaelukomisjon oma istungile maaeluministri ning haridus- ja teadusministri ning vajadusel ka peaministri.

 

Lisainfo: Helir-Valdor Seeder (tel 631 6500; [email protected])

Tagasiside