Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maaelukomisjon ja väliskomisjon pidasid täna (14.04.2014) ühise istungi, kus arutati Venemaa ja Ukraina poliitilise olukorra mõju Eesti majandusele. Istungile olid kutsutud Põllumajandusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Välisministeeriumi esindajad.
 

Põllumajandusminister Ivari Padar ja ministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai andsid ülevaate arengutest põllumajandussaadustega kauplemises Venemaa ja Ukrainaga. Samuti räägiti Venemaa poolt möödunud aasta lõpus Eesti kala- ja piimatööstustele kehtestatud kaupade sisseveopiirangutest. Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel avaldas lootust, et kuna Vene pool on aktsepteerinud Eesti riigi ja ettevõtete tehtud samme ettekirjutuste täitmiseks ning osa tööstustest on juba saanud jätkata toodete eksporti Venemaale, siis areneb olukord Eestile soodsas suunas.
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantslerid Eero Pärgmäe ja Ando Leppiman andsid ülevaate olukorrast transiidi ja energeetika valdkonnas. Tõdeti, et praegune olukord Venemaal ja Ukrainas ei ole Eestile otsest mõju avaldanud, pigem on tegu tavapäraste trendide jätkumisega. Andre Pung Välisministeeriumist tutvustas juba rakendatud ja kavandatavaid EL sanktsioone Venemaa suhtes.
Külalised kinnitasid, et ministeeriumid analüüsivad Venemaa ja Ukraina suhetest tulenevaid riske ja erinevaid arengustsenaariume, et olla valmis reageerima võimalikele kriisidele.
Komisjonid võtsid esitatud info teadmiseks ning sõltuvalt Ukrainas toimuvast arutavad vajadusel teemat edaspidi uuesti.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected])
 

Tagasiside