Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni tänasteks külalisteks olid Anneli Kimmel Maaeluministeeriumist, Marika Tuusis ja Britt-Marena Tiikmaa Rahandusministeeriumist ning Võru maavanem Andres Kõiv ja Võro Instituudi direktor Rainer Kuuba. Räägiti, miks on takerdunud Vana-Võromaa arenguprogrammi käivitumine.

Võro Instituudi direktor andis ülevaate programmi väljatöötamisest ja senistest tegevustest. Rahandusministeeriumi esindajad selgitasid, kuidas otsustatakse ühe või teise programmi rahastamise üle ning miks ei ole praegu Vana-Võromaa arenguprogrammile raha ette nähtud. Rahandusministeerium on kaardistamas erinevate ministeeriumide poolt jagatavaid toetusi, mis oma sisu poolest on sarnased või kattuvad. Järgmise aasta riigi eelarvestrateegia arutelul soovib ministeerium teha oma ettepanekud toetuste rahastamiseks ja administreerimiseks. 

Külalised vastasid komisjoniliikmete küsimustele.

Avaldati arvamust, et erinevate programmide kaardistamine on vajalik, kuid kindlasti ei saa kõiki programme ühildada. Riik peaks kõiki piirkondi käsitlema võrdselt. Samuti peaksid piirkonnad üheskoos seisma oma eripärade kaitsmise ja säilitamise eest.

Vana-Võromaa programmi puhul oldi seisukohal, et see tuleks valmis teha ning riigieelarve menetlemise ajal tuleks kaaluda võimalusi programmi rahastamiseks.

Lepiti kokku, et Vana-Võromaa teemat arutatakse sügisel uuesti.

Lisainfo: Helir-Valdor Seeder (tel 631 6500; [email protected])

Tagasiside