Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni tänasel istungil andis Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp ülevaate liidu tegemistest ja toiduainetööstuse sektorist tervikuna. Toiduliidu juht rõhutas, et erinevate toiduainete maksustamise ja kaudsete maksude kehtestamise asemel tuleks rohkem tähelepanu pöörata inimeste tervisliku ja tasakaalustatud toitumise alasele harimisele. Kui seni on Eesti toidu propageerimine olnud üksnes Toiduliidu õlgadel, siis võiks ka riigil oma roll olla eelkõige Eesti maine kujundaja ja tutvustajana välismaal.

Räägiti ka ebaausatest kauplemistavadest ning vajadusest ja võimalustest selle valdkonna reguleerimiseks. Sirje Potisepa sõnul on moodustatud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kaupmeeste Liidu ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja esindajatest koosnev töörühm, mille eesmärgiks on kaardistada probleemid ning välja töötada kauplemise heade tavade põhimõtted.

Ebaausate kauplemistavade temaatika on maaelukomisjoni jätkuva tähelepanu all. Kui töörühm on oma tegevustega lõpule jõudnud, soovib komisjon saada ülevaadet järeldustest ja kauplemise heade tavade põhimõtetest ning neist tulenevalt otsustab, kas oleks tarvis seadusemuudatusi.

Lisainfo: Ivari Padar (tel 631 6500, [email protected])

Tagasiside