Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni tänasel istungil andis Maaeluministeeriumi haldusosakonna nõunik Mari Hõbemäe ülevaate riigi toiduvaru loomise ja kasutamise õiguslikest alustest ning uuringutest, mille põhjal on arvestatud toiduvaru sortiment ja kogus. Samuti selgitas ta komisjoniliikmetele toiduvaru hoidmise ja kasutamise põhimõtteid ning vastas küsimustele.

Arutelu tulemusena oli komisjon seisukohal, et teoreetiliselt on kriiside  ja hädaolukordade juhtimise skeemid olemas, kuid praktikas need alati ei toimi. Seda näitas ilmekalt sigade Aafrika katku ohjamisega saadud kogemused. Komisjon soovitas, et erinevate suurõppuste käigus tuleb muude tegevuste kõrval läbi mängida ka toiduga varustamise protsess alates toidupakkide komplekteerimisest kuni hädasolijatele toimetamiseni. Maaelukomisjoni huvi on, et reageerimine kriisidele oleks praktikas rohkem läbi proovitud.

Lepiti kokku, et maaelukomisjon arutab riigi toiduvarude ja kriisijuhtimise koordinatsiooni teemat edaspidi koos Riigikantselei ja Siseministeeriumi esindajatega.

Lisainfo: Ivari Padar (tel 631 6500, [email protected])

Tagasiside