Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni tänasel istungil andsid Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna nõunik Sulev Valner ja kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna juhataja Sulev Liivik ülevaate haldusreformi ettevalmistustest. Sulev Valner tutvustas valitsuskabinetis 19.11.2015 kokkulepitud haldusreformi kriteeriume, reformi ettevalmistamise protsessi ja ajakava. Vastav eelnõu on plaanis esitada valitsusele 2016. aasta veebruaris ning seadus jõustada 1. juulist 2016. Sulev Liivik selgitas, kuidas ja milliste põhimõtete järgi määratakse ühinemistoetus.

Külalised vastasid komisjoniliikmete küsimustele, mis puudutasid kohalike omavalitsuste finantsautonoomiat, lähimuspõhimõtet, ühinemistoetust, maakonnapiiride ülest ühinemist ja sellega seotud piiride korrigeerimist.

Komisjon oli seisukohal, et haldusreformi baasseaduse eelnõu Riigikogu menetlusse jõudmise ajaks peab olemas olema ka rakendusaktide kontseptsioon, milles fikseeritaks ühinenud kohalike omavalitsuste töökorralduslikud põhimõtted, finantsautonoomia, maakondliku koostöö põhimõtted jm ühinenud kohalikke omavalitsusi puudutavad teemad. Seaduse eelnõu menetledes peab olema teada, mis suunas ja millise kontseptsiooni järgi liigub reform pärast baasseaduse vastuvõtmist edasi.

Lisainfo: Ivari Padar (tel 631 6500, [email protected])

Tagasiside