Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Komisjoni tänasel istungil oli arutusel valitsuse algatatud toiduseaduse ja söödaseaduse muutmise seaduse eelnõu (487 SE). Selgitusi jagasid Katrin Lõhmus ja Külli Suurvarik Maaeluministeeriumist.

Eelnõu eesmärgiks on viia nimetatud seadused kooskõlla uuendtoitu käsitleva ELi uue määrusega ning ühtlustada riskijuhtimist erinevates toiduohutuse valdkondades. Peamiseks muudatuseks on, et kui seni toimus uuendtoidu kasutuselevõtmise loa menetlus liikmesriigi tasandil, siis uue määruse järgi läheb pädevus üle Euroopa Komisjonile, kes küsib hinnangut Euroopa Toiduohutusametilt. Loa menetlemise aeg lüheneb. Ministeerium peab oluliseks Eesti teadlaste kaasamist otsuste langetamisse ning seetõttu on Eesti teadusasutustega sõlmitud raamleping teadusarvamuste saamiseks.

Komisjon otsustas määrata eelnõu 487 SE komisjonipoolseks ettekandjaks Aivar Kokk, saata eelnõu täiskogule 1. lugemiseks 20.09.2017, teha ettepanek 1. lugemine lõpetada ja määrata muudatusettepanekute esitamise tähtajaks 04.10.2017 kell 17.15. Kõik otsused olid konsensuslikud.

Arutati ka uue istungjärgu tööplaane.

Lisainfo: Aivar Kokk (tel 631 6500; e-post [email protected]); Ülle Särgava (tel 631 6503, e-post [email protected])

Tagasiside