Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni tänasel (21.01.2014) istungil käsitleti toiduhügieeni ja selle järelevalvega seonduvat. Selgitusi jagas Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel. Teist päevakorrapunkti, piima- ka kalatoodete sisseveokeeldu Venemaale, arutati koos väliskomisjoniga ning lisaks Ago Pärtelile osalesid põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, Välisministeeriumi välismajanduspoliitika ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart, Eesti Kalaliidu juhataja Valdur Noormägi ning Eesti Piimaliidu juhatuse liige Ülo Kivine.
 

Toiduhügieeni osas tõdes Ago Pärtel, et Eesti toit on hea ja puhas. Toiduohutuse üldine tase on jõudnud Skandinaavia riikide tasemele ja kohati isegi ületab seda.
Teises päevakorrapunktis andsid põllumajandusminister ja VTA peadirektor ülevaate Venemaa kehtestatud impordipiirangutest Eesti piima- ja kalatööstuse toodangule ning edasistest tegevustest. Eesti on käsitlenud ettekirjutusi põhjalikult ja konstruktiivselt. Pärast abinõude plaani esitamist Venemaale loodetakse lähiajal jõuda läbirääkimisteni. Kalaliidu ja Piimaliidu esindajad kinnitasid, et ettevõtjatel on suur tahe ja valmidus probleemid lahendada ning teha kõigil tasanditel koostööd ekspordi jätkamiseks.
Komisjonid otsustasid jälgida arenguid seoses Venemaa impordipiirangutega.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, Kalvi.Kova@riigikogu.ee)
 

Tagasiside