Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Käesoleva aasta 14. märtsil toimus majanduskomisjoni ja maaelukomisjoni ühine istung rongiliikluse teemal. Arutelu oli ajendatud Tabivere valla pöördumisest, millega sooviti lisada Tallinn-Tartu ekspressliinile peatus Tabiveres. Tol korral avaldati soovi, et maaelukomisjoni istungil võiks laiemalt rääkida maapiirkonna rongiliiklusest, samuti käsitleda Rail Balticut ja raudtee investeeringuid.

Tänasel istungil andsid Elroni esindajad Andrus Ossip ja Ronnie Kongo ülevaate rongiliiklusest ja Elroni arenguplaanidest. Kristjan Kaunissaare MKMist tutvustas ettevalmistustöid Rail Balticu rajamiseks. Arutelul osalesid veel MKMi raudteetalitusejuhataja Indrek Laineveer ja ministeeriumi nõunik Anti Moppel.

Komisjoniliikmetel oli külalistele mitmeid küsimusi. Huvi tunti, kuidas kujuneb piletihind, kuidas jätkub olemasoleva infrastruktuuri rahastamine, millise hinna järgi sundvõõrandatakse trassi alla jäävad krundid, kuidas raudteeliikluse planeerimisel arvestatakse muude transpordiliikidega ja kas transpordi planeerimisel mõeldakse ka uutele tehnoloogiatele. Arutleti ka Tartu-Riia rongiliini vajalikkuse üle.

Komisjoni aseesimees Urmas Kruuse märkis kokkuvõtete tehes, et Rail Baltic’u tõttu ei tohiks kannatada olemasolev taristu. Oluline on kiire transpordiühendus ning liikumisvõimaluste tagamine erinevatel suundadel.

Lisainfo: Urmas Kruuse (tel 631 6474; [email protected])

Tagasiside