Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjon arutas tänasel (28.01.2014) istungil Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) valmisolekut EL uueks finantsperioodiks 2014-2020. Ülevaate olukorrast tegi PRIA peadirektor Jaan Kallas ning selgitusi jagas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.
 

Uus periood toob kaasa hulgaliselt põhimõttelisi muudatusi toetusmeetmetes. Sellega seoses on tarvis teha ümberkorraldusi, ilma milleta muutuks PRIA töö kallimaks ja toimuks tagasiminek töö kvaliteedis. See aga toob endaga kaasa EL finantskorrektsioonide ohu. Seni on Eesti olnud ainus liikmesriik, kes on põllumajandusvaldkonnas pääsenud suurematest tagasinõuetest.
Arutleti PRIA eelarve suurendamise võimalusi ning e-teenindusele üleminekut. Ühe murekohana toodi esile, et PRIA eelarves on liialt suur osakaal meetmete tehnilise abi vahenditel, moodustades näiteks 2013. aastal 13% eelarvest. Minister Helir-Valdor Seeder märkis, et Põllumajandusministeerium on PRIA kitsaskohtadega ja soovidega kursis. Järgmise perioodi PRIA töömahtu ja seega ka vajaminevat rahasummat täpselt hetkel veel kahjuks ei tea. See selgub siis, kui MAK 2014-2020 ja otsetoetustega seotud küsimused on EL poolt otsustatud ja heaks kiidetud. 2014. aasta on raske ja selle peab üle elama.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected])
 

Tagasiside