Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

14.-17. jaanuaril osales maaelukomisjoni 5-liikmeline delegatsioon rahvusvahelisel põllumajanduse, toidu- ja aiandusmessil Grüne Woche 2016 Berliinis. Delegatsiooni kuulusid maaelukomisjoni esimees Ivari Padar, aseesimees Siret Kotka ning liikmed Lauri Luik, Martin Repinski ja Einar Vallbaum.

Ivari Padar andis ülevaate visiidist ja messil toimunust. Mess Grüne Woche leidis tänavu aset juba 81. korda ja partnerriigiks oli sel aastal Maroko. Eesti on olnud messil esindatud oma stendiga alates 1993. aastast. Tänavu oli Eesti stend varasemate aastatega võrreldes tagasihoidlikum, võttes enda alla vaid 30 ruutmeetrit. Eesti ettevõtjaid oli esindatud kaheksa, lisaks erinevate firmade tooted, mida pakkus Põllumajandus-Kaubanduskoda. Padar nentis, et Eesti ettevõtjatel ei ole enam suurt huvi messil osaleda, sest tegemist on eelkõige erinevaid riike ja rahvuskultuure tervikuna tutvustava üritusega.

Ivari Padar andis ülevaate messi avaüritusest ning Ülemaailmse Toidu- ja Põllumajandusfoorumi raames toimunud rahvusvahelisest paneeldiskussioonist, mille teemaks oli „Kuidas toita meie linnu?“. Foorumil arutlesid erinevate maade esindajad, kuidas tuua toidutootmist inimestele lähemale ning kuidas tulla toime linnade suureneva elanikkonna ja selle toitmisega. Mida suuremaks paisuvad linnad, seda kaugemale liigub toidutootmine tarbijast. Üha enam räägitakse sellest, et toidutootmine peab olema linnainimesele lähemal. Kasutatakse ka juba mõistet „linnalähedane põllumajandus“.

Delegatsiooni liikmed kohtusid messil erinevate maade esindajatega, sh ka Läti ja Leedu sõsarkomisjoni esimeestega. Külastati ka Eesti Suursaatkonda Berliinis.

Lisainfo: Ivari Padar (tel 631 6500, [email protected])

 

Tagasiside