Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maaelukomisjon pidas täna väljasõiduistungi Keskkonnauuringute Keskuses. Komisjoni võtsid vastu KIK juhatuse liikmed Kalev Aun ja Andrus Kimber, keskkonnaprogrammi üksuse juht Heiko Põdersalu ning struktuuritoetuste üksuse juht Andrus Pirso.
Komisjoniliikmed said ülevaate KIKi ajaloost, struktuurist, ülesannetest, rahastamistegevusest ja rahastatud projektidest. Pärast masu-aastaid on KIKi kaudu eraldatava raha summa taas suurenemas ja projektide esitamine elavnenud. Et kasvava töökoormusega toime tulla, püütakse asjaajamist lihtsustada ning muuta taotlejale mugavamaks. Sellel eesmärgil on loodud keskkonnaprogrammi andmebaas KIKAS, mis võimaldab esitada taotlusi elektrooniliselt ja neid ka KIKis paberivabalt menetleda.
Komisjoniliikmetele oli üllatuseks, et ehkki Euroopa Liidu 2007-2013 finantsperioodi struktuurivahendite toetuste väljamaksmine algas 2008.a lõpus, on praeguseks lõpule viidud vaid kolm projekti. KIKi töötajate sõnul on selle põhjuseks kohustuslikud riigihanked, mille korraldamine ja vaiete lahendamine võtab kaua aega. See teeb projektide rakendamise keeruliseks ja ebamõistlikult pikaks.
 

Tagasiside