Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu maaelukomisjon sõidab neljapäeval kahepäevasele (31.05-1.06) väljasõiduistungile Võrumaale, et tutvuda sealse maaettevõtlusega ja kohtuda kohalike talupidajatega.
Maaelukomisjoni esimehe Kalvi Kõva sõnul annavad visiidid maakondadesse poliitikuile tegeliku pildi ja teadmise sellest, kuidas põllumeestel ja maaettevõtjatel läheb ning milliste probleemidega igapäevaselt maadeldakse. „Selle teadmise põhjal saame langetada objektiivseid otsuseid, mis aitavad kaasa maaettevõtluse arengule ja elukvaliteedi tõstmisele maapiirkondades,“ ütles Kõva.
Kalvi Kõva sõnul pole Võrumaa-visiidi keskmes mitte tavapärane teravilja-, piima- ja lihatootmine, vaid sedakorda heidetakse pilk väikeettevõtluse muudesse perspektiivikatesse valdkondadesse nagu lamba-, lihaveise- ja köögiviljakasvatus.

Neljapäeval külastatakse lihaveistega tegelevat ettevõtet Estonian-A.C.B.-Vianco ja kohtutakse Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi juhatuse esimehe Aldo Vaaniga. Seejärel tutvutakse Taarapõllu talu marjakasvatusega ja heidetakse pilk lambakasvatusele Tuuma talus, kus kohtutakse ka Eesti Lambakasvatajate Seltsi aseesimehe Ants Kuksiga. Järgneb visiit turismitaluna tegutsevasse Alt-Lauri tallu, kus komisjonile antakse ülevaate maheköögivilja kasvatamisest ja Lõuna-Eesti Toiduvõrgustiku tegemistest.
Reedel kohtub komisjon Võrumaa Talupidajate Liidu esindajatega ning EL ühise põllumajanduspoliitika Leader-meetmest rahastatud projekti UMA MEKK idee autorite ja vedajatega. Lisaks külastatakse köögivilja- ja lillekasvatusega tegelevat Metsavahi talu ning 2009. aastal tiitliga Eesti Põllumees pärjatud Mart Timmi Jaagumäe talu ja Jaagumäe toidukeskust.

Väljasõiduistungi programmiga saab tutvuda siin.

Täiendav informatsioon: Kalvi Kõva, telefon 5216732
 

Tagasiside