Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjon võõrustas oma tänasel (02.12.2013) istungil Võrumaa omavalitsusjuhte. Kuna kohtumise teemaks oli Eesti maaelu arengukava 2014-2020, olid istungile kutsutud ka põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ja ministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja Marko Gorban.

Minister tegi ettekande teemal „Kuidas tagada talude jätkusuutlikkus aastatel 2014-2020“. Ta andis ülevaate talude ajaloost ning peamistest pere- ja väiketalude ees seisvatest väljakutsetest täna. Pere- ja väiketalude väärtus seisneb nende arukas, jätkusuutlikus ja laiapõhjalises arengumudelis. Pere- ja väiketalude elujõulisuse toetamiseks tuleb luua institutsiooniline raamistik.
Minister andis ülevaate ka otsetoetuste reformist ning Eesti maaelu arengukava 2014-2020 viimasest variandist ja läbirääkimistel saavutatud kompromissidest.
Võrumaa omavalitsusjuhtide arvukad küsimused puudutasid sihtkaitsevööndites asuvate maade omanikele saamata jäänud tulu kompenseerimist, vähemsoodsate alade ja lupjamise toetusi ning Leader-meetme rakendamist uuel finantsperioodil. Arutati ka erinevate arengukavade ja strateegiate sidusust ning põllumajanduse ja maaelu tulevikku üldisemalt.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, Kalvi.Kova@riigikogu.ee)
 

Tagasiside