Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Seoses muudatustega Riigikogu komisjonide koosseisudes teatas maaelukomisjoni esimees Ivari Padar täna oma tagasiastumisest. Põhjuseks on tema asumine põhiseaduskomisjoni liikmeks. Maaelukomisjoni uue esimehe ja aseesimehe valimised toimuvad komisjoni järgmisel istungil 6.12.2016.

Komisjon arutas täna ka ühte seaduse eelnõu. Sigmar Suu, Anneli Kimmel ja Katre Kirt Maaeluministeeriumist tutvustasid Vabariigi Valitsuse algatatud maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (340 SE) sisu ja eesmärke ning vastasid komisjoniliikmete küsimustele.

Eelnõu käsitleb kolme teemat: tuulekaera leviku piiramine, regionaalprogrammide rakendamine ning riigiabi ja vähese tähtsusega abi andmine.

Praegu kehtiv tuulekaera tõrjeabinõude skeem praktikas ei tööta ja see nõuab täiustamist. Tuulekaera peab tõrjuma kompleksselt, üksiku põllumehe jõupingutustest ei piisa. Lisaks vähendab uus skeem ettevõtete halduskoormust ja muudab lihtsamaks Põllumajandusameti tehtava järelevalve.

Regionaalprogramme puudutav muudatus annab õigusliku aluse nende rakendamiseks.

Riigiabi ja vähese tähtsusega abi andmist käsitlevate muudatustega viiakse seadus kooskõlla EL õigusaktidega, täpsustatakse registrisse kantavaid andmeid ning kehtestatakse läbipaistvusnõue. Eelkõige puudutavad need muudatused rakendusasutuste tegevust, vähendades nende halduskoormust.

Komisjon otsustas saata eelnõu 340 SE täiskogu päevakorda 1. lugemiseks 11.01.2017, teha ettepanek eelnõu 1. lugemine lõpetada ja määrata muudatusettepanekute esitamise tähtajaks 25.01.2017. Eelnõu komisjonipoolne ettekandja on Arno Sild.

Lisainfo eelnõu 340 SE kohta: Arno Sild (tel 631 6558, [email protected])

Tagasiside