Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel istungil andsid Maaeluministeeriumi esindajad komisjonile ülevaate Eesti maaelu arengukava 2014-2020 kahe meetme – finantsinstrumendi ja töötleva tööstuse suurprojektide toetusmeetme rakendamisest.

Ministeeriumi maaelu arengu osakonna nõunik Merle Saaliste tutvustas finantsinstrumendi rakendamise põhimõtteid ja andis ülevaate ettevalmistustest instrumendi rakendamiseks. Põllumajandustootjate huvi instrumendi vastu on suur ja seepärast on ka ettevalmistustöödega kiire. Nüüdseks on Maaelu Edendamise Sihtasutusega rahastamisleping sõlmitud ja laenutaotluste vastuvõtt avatud. Esimene väljamakse toimub eeldatavasti juba veebruarikuus.

Ministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand andis ülevaate suurprojektidele mõeldud põllumajandustoodete töötlemise ja turustamise investeeringutoetuse määruse ettevalmistamisest. Määruse eelnõu on praegu kooskõlastamisel Maaeluministeeriumis ning seejärel saadetakse teistele ministeeriumidele ja huvigruppidele. Määruse aluspõhimõtteks on ühistulise tegevusvormi toetamine. Taavi Kand selgitas toetuse taotlemise tingimusi ja taotluste hindamise kriteeriume.

Külalised vastasid komisjoniliikmete küsimustele.

Arutelu kokku võttes märkis komisjoni esimees Ivari Padar, et projekti realiseerimine on põllumajandustootjatele suur väljakutse ning selle elluviimine aitaks parandada sektori konkurentsivõimet. Oluline on, et tootjad teeksid omavahel koostööd ja projekti aluseks oleks väga hea äriplaan.

Lisainfo: Ivari Padar (tel 631 6500, [email protected])

Tagasiside