Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskkonnakomisjoni ja maaelukomisjoni  ühisistungil käsitleti Eesti Avamere Vesiviljelejate Ühistu pöördumist, et vesiviljeluse valdkonna kiirendatud arendamiseks riiklikul tasandil ja võimalusi, kuidas lisada Eesti vesiviljelejate toodang riigi strateegiliste toiduvarude hulka.

Pöördumise seletuskirjas rõhutatakse, et Eesti on mereriik, kus kalandusel on rannikualadel olnud ajalooliselt oluline roll ning hetkel on Eesti jätnud kasutamata oma merealade avamere kalakasvatuse potentsiaali. Sektori eesmärgiks on luua kohalik vertikaalselt integreeritud kalatööstuse valdkond, mis hõlmaks kalapüüki, kalajahu ja -õli tootmist, kalakasvatust, kalatöötlemist ja turustamist.

Arutelu käigus toonitasid vesiviljelejad, et nad on huvitatud koostööst riigiga pakkumaks strateegilisi kalavarusid hädaolukorras, et kindlustada eestlastele mitmekesine kodumaine toidulaud ka kriiside ajal.

Kohtumisel käsitleti võimalusi, kuidas selline koostöö ja isevarustatus tagada, et sektor oleks riiklikult prioriteetne ja kuidas tagada tootmisvõimekuse igakülgne väljaarendamine.

Keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar ja maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm kinnitasid arutelu järel, et tõstatud probleemid on tähtsad, millele on vaja leida lahendus.

Komisjonide ühisistungil osalesid Keskkonnaministeeriumi, Maaeluministeeriumi ja Eesti Avamere Vesiviljelejate Ühistu esindajad.

 

 

 

Tagasiside