Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni tänasele (22.09.2014) istungile olid kutsutud põllumajandusminister Ivari Padar, Põllumajandusministeeriumi asekantsler Illar Lemetti ja toiduohutuse osakonna juhataja Pille Tammemägi, kes andsid ülevaate ministeeriumi tööplaanidest, uutest eelnõudest ning põllumajandussektori olukorrast.
 

Sügisel on Riigikogu menetlusse jõudmas kuus eelnõu, mis on ette valmistatud Põllumajandusministeeriumis. Neist enamik on seotud EL 2014-2020 finantsperioodi meetmete käivitamisega ning peaksid jõustuma 2015. aasta algusest.
Põllumajandussektori olukorda hindas minister keeruliseks: põllumajandussaaduste kokkuostuhinnad maailmaturul on langenud, kehtivad impordipiirangud kauplemisel Venemaaga ning Eestisse on jõudnud sigade Aafrika katk. Samas ei ole suurt lootust põllumajandussektorile riigieelarvest raha juurde saada. Minister tutvustas ministeeriumi plaane kriisiga toimetulekuks. Eesmärgiks on arendada sektorit selliselt, et nii väikestel kui suurtel tootjatel oleks võimalusi arenemiseks.
Illar Lemetti andis ülevaate otsetoetuste ja Eesti maaelu arengukava 2014-2020 menetlemise hetkeseisust. Samuti räägiti Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi meetmete käivitamisest. Lepiti kokku, et kalanduse ja MAKi LEADER-meetmete rakendamise teemat arutatakse komisjonis eraldi teemadena lähiajal põhjalikumalt.
Istungil arutati ka Vabariigi Valitsuse algatatud ülikooliseaduse ja veterinaarkorralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (627 SE) ning toiduseaduse muutmise seaduse eelnõu (642 SE) menetlemist. Mõlema eelnõu kolmandad lugemised ja lõpphääletused toimuvad 23.09.2014.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected])
 

Tagasiside