Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

16.-19. jaanuaril osales maaelukomisjoni delegatsioon Berliinis rahvusvahelisel põllumajandus-, toiduainete- ja aiandusnäitusel Internationale Grüne Woche 2014.
Grüne Woche on heaks võimaluseks tutvustada ja reklaamida Eesti põllumajandust ja toidutööstust ning tutvustada Eesti toitu ja Eestit kui turismisihtkohta. Riigi esindatus erinevatel tasanditel, nii tootjate, ministeeriumi kui ka parlamendi tasemel on väga oluline koostöösidemete tugevdamiseks ja uute partnerite leidmiseks. Maaelukomisjoni delegatsiooni liikmed kohtusid

Saksa Bundestagi toidu- ja põllumajanduse komisjoni esimehe Gitta Connemann’i ja komisjoni liikmetega, samuti Leedu maaelukomisjoni esimehe Saulius Bucevičius’ega. Kalvi Kõva kohtus Saarlandi Liidumaa põllumajandusministri ja teiste liidumaa esindajatega. Kohtumiste käigus arutati EL põllumajanduspoliitikat ning vahetati informatsiooni komisjoni töövaldkondade osas.
Delegatsiooni liikmed osalesid ka Grüne Woche ajal traditsiooniliselt toimuva Globaalse Toidu- ja Põllumajandusfoorumi raames asetleidnud rahvusvahelisel paneeldiskussioonil. Seekordse diskussiooni teemaks oli “Põllumajanduse jõutamine: paindlikkuse toetamine – toidu ja toitumise tagamine”. Panelistideks olid teiste hulgas Kreeka maaelu arengu ja toiduminister Athanasios Tsaftaris, Zambia põllumajanduse ja loomakasvatuse minister Robert Sichinga ning London Imperial College’i rahvusvahelise arengu professor Sir Gordon Conway. Diskussiooni käigus arutati riigi rolli põllumajanduse tugevdamisel, GMO kasutamise võimalusi ning peretalude ja põllumajanduse tootlikkuse, jätkusuutlikkuse ja mitmekesisuse teemasid.
Messi Internationale Grüne Woche peetakse alates 1926. aastast, vahele jäid vaid II maailmasõja aastad. Tänavu toimus mess 79. korda. Eesti on oma stendiga osalenud 1993. aastast ja tänavu on Eesti messi partnermaaks esimesena Balti ja Skandinaavia riikidest. Partnermaa projekt käivitus 7 aastat tagasi.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, Kalvi.Kova@riigikogu.ee); Merle Kruusimägi (tel 631 6501, Merle.Kruusimagi@riigikogu.ee)
 

Tagasiside