Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna (15.09.2014) kohtus maaelukomisjon Ukraina delegatsiooniga, kuhu kuuluvad Ukraina regionaalarengu, ehituse ja elamu-kommunaalmajanduse ministeeriumi, rahandusministeeriumi ja justiitsministeeriumi esindajad ning Tshernigivi oblasti omavalitsusjuhid. Delegatsioon viibib Eestis kohaliku omavalitsuse üksuste koostöö ja ühinemise teemalisel õppereisil.
 

Maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva tutvustas külalistele Eesti kohaliku omavalitsuse korraldust, omavalitsuste ülesandeid, rahastamist ja koostööd, samuti kohalike omavalitsuse üksuste ühinemist soodustavaid seadusi ja neis tehtud viimaseid muudatusi.
Külalistel oli palju küsimusi seoses kohalike omavalitsuste toimimise, ülesannete ja rahastamisega ning omavalitsusüksuste ühinemise ja haldusreformiga.
Maaelukomisjoni liikmed tundsid huvi olukorra vastu Ukrainas ning väljendasid oma toetust Ukraina iseseisvusele ja demokraatia arengule.
Külalised tutvusid Toompea lossiga ja pärast kohtumist tehti ühine foto Valges saalis.
Lisaks Riigikogu maaelukomisjonile on delegatsioonil kavas kohtumised Siseministeeriumis, Rahandusministeeriumis, Tallinna Linnavalitsuses, Eesti Linnade Liidus, Eesti Maaomavalitsuste Liidus, Harjumaa Ühistranspordikeskuses ja Harku Vallavalitsuses. Külastatakse ka e-Estonia esitluskeskust.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected])
 

Tagasiside