Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjon kohtus oma tänasel (17.06.2014) istungil põllumajandusminister Ivari Padariga. Arutati tööplaane ning põllumajanduse, kalanduse ja maaelu aktuaalseid teemasid. Komisjon sai ülevaate Eesti maaelu arengukava 2014-2020 kooskõlastusprotsessist Euroopa Komisjonis ja läbirääkimistest piimakvoodi lõppemisega seonduvalt. Kohtumisel osalesid veel Põllumajandusministeeriumi kantsler Ants Noot, ministeeriumi nõunik Rein Rautits ja õigusosakonna juhataja Marika Kairjak.
 

Ministeeriumi tööplaanides on prioriteediks 2014-2020 finantsperioodi toetuste rakendamine. Seoses sellega tuleb teha asjakohased muudatused EL ühise põllumajanduspoliitika rakendamise seaduses ja kalandusturu korraldamise seaduses. Paralleelselt seadusemuudatuste ettevalmistamisega koostatakse ka juba rakendusakte, et uue perioodi meetmed saaks võimalikult kiiresti käivitada. Tagada tuleb Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti kui makseasutuse suutlikkus.
Minister Padar rõhutas, et ehkki EL fondidest tulev raha on kogusummas suurem kui möödunud perioodil, siis toetus hektari kohta siiski veidi väheneb. Selle põhjuseks on toetuskõlbliku pinna suurenemine, toetusmeetmete arvu kasv ning riigipoolse täiendava otsetoetuse lõpetamine.
Arutati ka ühistulise tegevuse olukorda ja perspektiive, otsetoetuste maksustamist ning võimalusi väikeste põllumajandus- ja kalandustootjate toodangu laialdasemaks turustamiseks.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected])
 

Tagasiside