Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjon kohtus täna (17.06.2013) Gruusia parlamendi delegatsiooniga eesotsas parlamendi asespiiker Zurab Abashidze ning regionaalpoliitika ja kohaliku omavalitsuse komisjoni I aseesimees Gia Jorjolianiga. Külalisi huvitas kohaliku omavalitsuse korraldus Eestis, haldusreform ja Riigikogu roll selles protsessis. Ülevaate sellel teemal tegi maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva. Arutelu käigus tundsid külalised huvi Eesti kohaliku omavalitsuse üksuste ülesannete, rahastamise ja ühinemise kohta.
 

Külalised märkisid, et Gruusias identifitseerivad inimesed end eelkõige oma kodukoha järgi. Seepärast on tähtis, et otsustustasand oleks inimestele võimalikult lähedal.
Ka Gruusias on probleemiks linnastumine. Inimesed valivad oma elukoha ikka töökohtade olemasolu ja paremate palkade põhjal. Seetõttu on ahvatlevate tingimuste loomine kohalike omavalitsuste olulisim ülesanne.
Delegatsiooni kuuluvad veel Gruusia parlamendi liikmed Ali Mamedov, George Tsagareishvili, Nodar Ebanoidze, Sergo Ratiani ja Zakaria Kutsnashvili; Regionaalarengu ja infrastruktuuri ministeeriumi efektiivse valitsemissüsteemi ja territoriaalse korralduse reformi keskuse direktor George Toklikishvili, Rustavi Linnavolikogu esimees Kakha Gurgenidze ning ÜRO arenguprogrammi Gruusia projektijuht Irakli Kobakhidze.
Visiidi programmis on veel kohtumised regionaalministriga, Rahandusministeeriumi ja Siseministeeriumi ametnike ning Eesti Maaomavalitsuste Liidu tegevdirektoriga, külastatakse Viimsi valda. Delegatsioon viibib Eestis kolmapäevani.
 

Lisainfo Kalvi Kõva (mob 521 6732; [email protected])

Tagasiside