Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maaelukomisjoni 2017. aasta kevadistungjärgu esimesele istungile­­­­­­ olid kutsutud MTÜ Ettevõtlikud Naised (ETNA) Eestimaal esindajad Sirje Vällmann ja Margo Orupõld. Külalised andsid komisjonile ülevaate ETNA missioonist, eesmärkidest ja tegevusest. Sirje Vällmann märkis, et ühing soovib toetada maapiirkondade naisi väikeettevõtluse arendamise kaudu ning parandada sellega maaelu mainet ja kvaliteeti. Ühingu põhiliseks tegevuseks on mentorlus, nõustamine, koolitamine ning koostöö arendamine erinevate organisatsioonide, kohalike omavalitsuste ja rahvusvaheliste võrgustikega. ETNA on olnud Eestis grupimentorluse maaletoojaks.

Margo Orupõld tutvustas ETNA mikrokrediiti, selle eesmärke, laenugruppe ja grupilaenu põhimõtteid. ETNA poolt naisettevõtjatele antav mikrokrediit on oma olemuselt sihtotstarbeline väikelaen.  Laene väljastab Maaelu Edendamise Hoiu-Laenuühistu.

Külalised rõhutasid, et ETNA tegevuse olulisim kasu on naisettevõtjatele teadmiste, kindluse, tugivõrgustiku ja rahalise abi andmine ettevõtlusega tegelemiseks.

Külalised vastasid komisjoniliikmete küsimustele.

Lisainfo: Helir-Valdor Seeder (tel 631 6500; [email protected])

Tagasiside