Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel (16.09.2013) istungil arutas komisjon valitsuse algatatud taimekaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu (473 SE). Algataja esindajatena tutvustasid eelnõu eesmärki ja tehtavaid muudatusi Põllumajandusministeeriumi taimetervise osakonna taimekaitse büroo juhataja osakonnajuhataja ülesannetes Evelin Hillep ning teadus- ja arendusosakonna juhataja Külli Kaare.
Muudatused taimekaitseseaduses tulenevad Põllumajandusministeeriumi valitsemisala teadus- ja arendusasutuste ümberkorraldamisest, mille käigus liideti Eesti Maaviljeluse Instituut ja Jõgeva Sordiaretuse Instituut.

Ühinemise tulemusena moodustatud Eesti Taimekasvatuse Instituut võtab üle taimekaitseseaduses Eesti Maaviljeluse Instituudile antud pädevuse ja ülesanded. Komisjoniliikmed esitasid ministeeriumi esindajatele mitmeid küsimusi, mis puudutasid uue asutuse toimimist, teadusnõukogu moodustamist, ametikohti ja eelarvet.
Samuti jäetakse eelnõuga taimekaitseseadusest välja viited puidumärgi kasutamisele, sest seadusega seda enam ei reguleerita.
Komisjon otsustas määrata eelnõu komisjonipoolseks ettekandjaks Priit Sibul, saata eelnõu täiskogu päevakorda 25.09.2013 ning teha ettepanek esimene lugemine lõpetada ja
määrata muudatusettepanekute esitamise tähtajaks 09.10.2013 kell 17.15.

Lisainfo Ülle Särgava (tel 631 6503, [email protected]); Priit Sibul (tel 631 6659, [email protected])
 

Tagasiside