Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maaelukomisjoni tänasel istungil arutati probleeme, mis on seotud loomade ekspordiga Eestist Venemaale. Istungil osalesid Põllumajandusministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Pille Tammemägi, Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel ning AS Rey juhataja Valentin Kütt.
Ago Pärtel andis ülevaate Venemaa sammudest, mis eelnesid piirangute kehtestamisele, ning perspektiividest leida olukorrale lahendus.

Ta tõdes, et piirangutel ei ole objektiivset põhjendust ning et arvatavasti on tegu surveaktsiooniga Euroopa Liidu kui kaubanduspartneri suhtes. AS Rey juhataja Valentin Küti sõnul on Eesti seakasvatajad otsinud turustamisvõimalusi mujal ning praegu viiakse sigu Lätti, Leetu ja Poola. Venemaa-suunalise ekspordi katkemine tõi aga kaasa sealihahinna languse.
Lisaks ekspordipiirangutele arutleti meedias palju kõneainet pakkunud sigade pidamise tingimuste üle sigalates. Ago Pärteli sõnul kontrollisid Veterinaar- ja Toiduameti inspektorid Eesti Televisiooni saates „Pealtnägija“ viidatud sigalaid, kuid olulisi loomakaitsealaseid rikkumisi ei tuvastatud.
 

Tagasiside