Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni tänasel (10.12.2012) istungil oli arutusel kaks teemat: Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) eelarve ja võimekus järgmise EL finantsperioodi ettevalmistamiseks ning komisjoni töövaldkonna laiendamine.
PRIAt käsitleva päevakorrapunkti arutelu juurde olid kutsutud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, PRIA peadirektor Jaan Kallas, Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna juhataja Janne Kendla, koosseisuväline ekspert Magnus Urb ja peaspetsialist Ljubov Šibanova.

Jaan Kallas andis ülevaate PRIA ettevalmistustöödest uueks finantsperioodiks. 2013. aasta saab PRIA jaoks olema keeruline. Järgmisel aastal suureneb viiendiku võrra ühtse pindalatoetuse kontrollitav pind. Aasta teises pooles saabuvad paljude investeeringute teostamise tähtajad, mis toob endaga kaasa kolmekordse töömahu suurenemise kuludokumentide analüüsimise, kontrollimise ja järelkontrollide läbiviimise osas. Samal ajal peab PRIA valmistuma ka uueks finantsperioodiks. Seetõttu tuleb teha kärpeid ja paljud varem plaanitud tegevused jäävad tegemata. Oma ülesannete täitmiseks on PRIA-l vaja täiendavaid eelarvevahendeid.
Põllumajandusminister andis ülevaate järgmise finantsperioodi läbirääkimiste käigust ning kahtles, kas liikmesriigid suudavad rakendada ühise põllumajanduspoliitikat täismahus alates 1. jaanuarist 2014, sest olulised otsused EL tasandil on veel vastu võtmata. Ta märkis, et valitsuse üks peamistest prioriteetidest on EL rahade ärakasutamine ning seetõttu on vaja tagada ka PRIA võimekus.
Teise teemana arutati komisjoni töövaldkonna laiendamist. Põhiseaduskomisjon on teinud ettepaneku anda kohalikke omavalitsusi ja regionaalpoliitikat puudutavad teemad üle maaelukomisjoni pädevusse. Maaelukomisjoni liikmed toetasid ettepanekut, kuid leidsid, et aastate jooksul on teemad ja probleemid ühiskonnas muutunud ning seetõttu oleks vaja kõigi komisjonide valdkondade määratlemine kompleksselt ja põhjalikult läbi analüüsida.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected])
 

Tagasiside