Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel (05.11.2012) istungil arutas komisjon loomakaitseseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõule (288 SE) tehtud muudatusettepanekuid. Eelnõu algataja esindaja ehk Põllumajandusministeeriumi poolt osalesid istungil toiduohutuse osakonna juhataja asetäitja Pille Tammemägi ja õigusosakonna nõunik Diana Rammul.

Riigikogu liikmed, fraktsioonid ega teised komisjonid eelnõule ettepanekuid ei esitanud. Maaelukomisjoni ja Põllumajandusministeeriumi spetsialistide koostöös oli ette valmistatud viis muudatusettepanekut. Enamasti olid muudatused keelelised ning tehtud eesmärgiga parandada eelnõu sõnastust ja arusaadavust, kuid olid ka mõned, mis täiendasid varasemaid sätteid. Nii näiteks lisati lõikesse, mis reguleerib põllumajandusloomana peetava looma tapmist väljaspool tapamaja oma tarbeks, kodulinnu ja küüliku kõrvale ka jänes, keda praegu Eestis küll põllumajandusloomana ei peeta, kuid võimalik see on ning EL asjakohases määruses on ta ka nimetatud. Põllumajandusloomade aretuse seaduses, mida käesoleva eelnõuga samuti muudetakse, täpsustatakse aretusühingu veebilehel tõuraamatusse kantud aretusloomade põlvnemisandmete avalikustamise nõudeid. Kui seni tuli avalikustada nii emas- kui isasloomade andmed, siis muudatuse kohaselt oleks avalikustamine kohustuslik vaid isasloomade osas, kelle põlvnemis- ja jõudlusandmed on olulised aretuse seisukohast. Komisjon otsustas saata eelnõu täiskogule teiseks lugemiseks k.a 14. novembril ning kui teine lugemine lõpetatakse, siis viia kolmas lugemine läbi 21. novembril.
Arutati ka 63 Riigikogu liikme esitatud Riigikogu avalduse „Eesti põllumajandusest ning Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika reformist“ eelnõu (306 AE) menetlemist. Otsustati saata eelnõu täiskogu päevakorda 15.11.2012 ning määrata eelnõu komisjonipoolseks ettekandjaks Kalvi Kõva. Eelnõule 306 AE muudatusettepanekute esitamise tähtajaks määras juhatus 08.11.2012 kell 18.00. Komisjon jätkab eelnõu arutelu 12. novembri istungil.

Lisainfo eelnõu 288 SE kohta: Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected]) ja nõunik Ülle Särgava (tel 631 6503, [email protected]);
eelnõu 306 AE kohta: eelnõu esitajate esindaja Aivar Kokk (tel 631 6623, [email protected]), Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected]) ja nõunik Merle Kruusimägi (tel 631 6501, [email protected])
 

Tagasiside