Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maaelukomisjon arutas oma tänasel (04.06.2012) istungil Leader programmi perspektiive Euroopa Liidu uuel finantsperioodil. Istungil osalesid Eesti Leader Foorumi eesträäkija ja koordinaator Silva Anspal, Maamajanduse Infokeskuse maaelu- ja kalandusvõrgustiku osakonna juhataja Krista Kõiv, Hiidlaste Koostöökogu esindaja Reet Kokovkin, Saarte Koostöökogu esindaja Koit Kelder ning Järva Arengu Partnerid esindaja Malle Rooba.

Silva Anspal andis ülevaate Leader programmi rakendumisest Eestis ja tegevusgruppide tööst. Üle Eesti tegutseb 26 Leader tegevusgruppi, hõlmatud on 200 kohalikku omavalitsust, 617 ettevõtet ja 864 vabaühendust. Liikmeid on kokku 1681. Tegevusgruppidega on kaetud 99,99% Eesti maapiirkonnast. Toetusi on juunikuu alguse seisuga antud 48,6 miljonit eurot, neist 62% elukeskkonna parandamiseks maal. Heakskiidu on saanud kokku 4404 projekti. Leader programmi edu on andnud mõtte kasutada sama lähenemist ka teiste EL fondide puhul. Konkreetseid lahendusi veel pole, kuid võimalusi arutatakse erinevate ministeeriumitega.
Leader’i esindajad tundsid muret programmi rahastamise pärast järgmise finantsperioodi alguses. Kogemus näitab, et uue perioodi toetuste rakendumine võtab aega kuni paar aastat, mis võib kaasa tuua praeguste tugevate tegevusgruppide nõrgenemise ja kompetentsete inimeste lahkumise. Vaja oleks leida muid ajutisi võimalusi põhiülesannete – uue perioodi ettevalmistamise ja seire rahastamiseks.
 

Lisainfo: Kalvi Kõva 521 6732, [email protected];
Silva Anspal, Eesti Leader Foorum koordinaator, 506 4211, [email protected]

 

Tagasiside