Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni tänase (8.12.2014) istungi päevakorras oli kolm seaduse eelnõu: Vabariigi Valitsuse algatatud alkoholiseaduse muutmise seaduse eelnõu (723 SE), Riigikogu liikmete Etti Kagarovi ja Jaak Alliku algatatud kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse § 10 muutmise seaduse eelnõu (749 SE) ning Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (769 SE).

Eelnõu 723 SE arutelul osalesid Anne Laar Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist ning Meeli Lindsaar ja Geir Veski Põllumajandusministeeriumist. Kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse muutmist käsitlevate eelnõude arutelu juures viibisid algatajate esindajatena Etti Kagarov ja Mihhail Stalnuhhin.

Alkoholiseaduse muutmise seaduse eelnõule oli ministeeriumide ja juhtivkomisjoni spetsialistide koostöös ette valmistatud neli muudatusettepanekut. Ministeeriumide esindajad tutvustasid komisjonile muudatusettepanekuid. Muudatustega täpsustatakse eelnõu teksti ja ühtlustatakse kasutatavaid termineid. Üks ettepanekutest tulenes alkoholiseaduse rakendamisel ilmnenud probleemidest ja täpsustas alkoholi käitlemise määratlust.

Komisjon toetas kõiki ettepanekuid ja otsustas saata eelnõu 723 SE täiskogule teiseks lugemiseks 14.01.2014 ning teha ettepanek eelnõu teine lugemine lõpetada. Eelnõu komisjonipoolseks ettekandjaks on Kalvi Kõva.

Kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse muutmist puudutavaid eelnõusid arutati ühe päevakorrapunktina. Etti Kagarov tutvustas eelnõu 749 SE. Eelnõu 769 SE on samal kujul olnud juba komisjonis arutusel ja uut ülevaadet ei soovitud. Vabariigi Valitsus ei toeta kumbagi eelnõu.

Komisjon otsustas määrata mõlema eelnõu ettekandjaks Kalvi Kõva ning saata eelnõud 749 SE ja 769 SE täiskogule esimeseks lugemiseks 16.11.2014. Komisjon teeb täiskogule ettepaneku eelnõu 749 SE esimene lugemine lõpetada. Eelnõu 769 SE osas oli aga ettepanek eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata.

Lisainfo

Tagasiside