Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Komisjoni tänasel (24.03.2014) istungil arutati Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse, millega muudetakse määrust (EL) nr 1308/2013 ning määrust (EL) nr 1306/2013 haridusasutustes puu- ja köögivilja, banaanide ning piima jaotamise toetuskava osas, eelnõu ning Vabariigi Valitsuses heakskiidetud seisukohti selle dokumendi suhtes. Põllumajandusministeeriumi poolt tutvustas määruse eelnõu ja valitsuse seisukohti põllumajandusturu korraldamise osakonna taimekasvatussaaduste büroo juhataja Erkki Miller.
 

Eelnõuga liidetakse kaks kava: koolipiima programm ning koolipuuvilja ja -köögivilja programm. Ühtlustatakse ja konsolideeritakse erinevad õigus- ja finantsraamistikud ning seatakse pikemaajalised eesmärgid. Peamiseks muudatuseks on, et haridusmeetmed muutuvad kohustuslikuks ning toodete jagamisel keskendutakse värskele puu- ja köögiviljale ning joogipiimale.
Komisjon toetas valitsuses heakskiidetud seisukohti ning pidas oluliseks rõhutada, et ühendatud kava raames oleks võimalik laiendada pakutavate põllumajandus-, eriti piimatoodete sortimenti.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected]), Ülle Särgava (tel 631 6503, [email protected])
 

Tagasiside