Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maaelukomisjon alustas uue hooajaga. Esimesel istungil peeti plaane alanud istungjärguks ning arutusel oli Rahvusvahelise Põllumajanduse Arengu Fondi (ingliskeelne lühend IFAD) asutamislepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu (262 SE), mida tutvustas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Fondi loomise otsustas ÜRO 1976. aasta 13. juunil, asutamisleping jõustus 1977. aasta 30. novembril. Fondi eesmärgiks on vähendada põllumajanduse arendamise projektide ja programmide finantseerimise kaudu vaesust maapiirkondades. Fondi liikmeteks on OECD ja OPECi liikmesriigid ning abisaajad riigid, kokku on liikmeid 168. Fondi peakorter asub Roomas Maailma Toidu- ja Põllumajanduse Organisatsiooni (FAO) juures. Fondi peetakse üheks tõhusamaks ja paremini toimivaks vaesemate riikide abistamisega tegelevaks organisatsiooniks.
Eesti sissemaks fondiga liitumisel on 45 tuhat eurot, mis on Põllumajandusministeeriumi 2012.a eelarvesse juba planeeritud. Püsivaid suuri rahalisi kohustusi lepingu ratifitseerimine Eestile kaasa ei too. Samas annab fondi liikmelisus ka Eesti ettevõtjatele võimaluse osutatavast abist vajadusel osa saada.
Komisjon otsustas saata eelnõu täiskogule 1. lugemiseks 19.09.2012 ja teha ettepanek 1. lugemine lõpetada. Komisjonipoolseks ettekandjaks sai Terje Trei.

Lisainformatsioon Terje Trei (tel 631 6574, [email protected]) või Ülle Särgava (tel 631 6503, [email protected])
 

Tagasiside