Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasele istungile oli kutsutud maaeluminister Tarmo Tamm. Istungil osales ka ministeeriumi kantsler Illar Lemetti.

Tarmo Tamm andis ülevaate Maaeluministeeriumi tööplaanidest, ministeeriumisisestest muudatustest seoses riigireformiga, eelarvest ja lisarahastusest põllumajandussektorile 2017. aastal.

Komisjoniliikmete küsimused ministeeriumi esindajatele puudutasid sealihasektori erakorralist kohanemistoetust ja tõuaretustoetust, erakorralise kriisiabi rakendamist piima- ja sealihasektoris, töötleva tööstuse investeeringumeedet, kitse- ja lambakasvatuse toetusi, Maaelu Edendamise SA juurde äriühingu loomist, ministeeriumi allasutuste ümberkorraldamist, Organic Estonia projekti, kalandusvaldkonna valitsemist, Peipsi järve kalandust ning maaelu ja regionaalpoliitika kujundamist. Mitmed komisjoniliikmed olid seisukohal, et Maaeluministeerium tegeleb põhiliselt põllumajandusvaldkonnaga ning maaelu tervikuna ei leia piisavat tähelepanu. Komisjoni esimees Helir-Valdor Seeder märkis, et kahjuks ei ole Eestis maaelu ja regionaalpoliitikal juhtivat ministeeriumi välja kujunenud ning nimetatud valdkonnad pole ühtselt koordineeritud. Järgmisel nädalal on  maaelukomisjoni istungile kutsutud riigihalduse minister, kellega seda teemat ka arutatakse. Samuti võtab komisjon edaspidi arutusele kalanduse temaatika.

Helir-Valdor Seeder tänas ministrit ja kantslerit ülevaate andmise eest ning avaldas lootust tihedale ja heale koostööle ka edaspidi.

Lisainfo: Helir-Valdor Seeder (tel 631 6500; [email protected])

Tagasiside