Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna arutas komisjon väike- ja keskmiste ettevõtete olukorda ning probleeme. Kutsutud olid EVEA president Kersti Kracht ja liige Signe Sarah Arro.

Külalistele valmistas muret väike- ja suurtootjate erinevad konkurentsitingimused ning nende erinev kohtlemine. Probleemidena toodi välja Veterinaar- ja Toiduameti inspektorite kasin keeleoskus, teadmiste puudumine rahvusvaheliste sertifikaatide vallas ja ebaprofessionaalne käitumine järelevalvetoimingute käigus ning liigselt koormav bürokraatia ja kehv taristu maapiirkonnas.

Ühiselt arutati, millistest meetmetest võiks väikeettevõtjatele abi olla. Räägiti võimalusest kehtestada kodumaisele toidule soodsam käibemaks, nullbürokraatiast, riigi maksusoodustustest maapiirkonna ettevõtlusele ja regionaalpoliitikast.

Välja toodi ka positiivseid arenguid, mis ettevõtlust maapiirkonnas soodustavad – kiire internetiühendus, riigieelarves ettenähtud vahendid lairiba interneti viimase miili väljaehitamiseks, ühistranspordi arendamine, riigihanke seadus jm.

Komisjon võtab oma tööplaani VTA järelevalvega seotud probleemide arutelu.

Lisainfo: Aivar Kokk (tel 631 6500; e-post [email protected])

Tagasiside