Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maaelukomisjon pidas täna (19.11.2013) ühisistungi riigikaitsekomisjoniga. Üheskoos arutati Keskerakonna fraktsiooni algatatud kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (502 SE). Lisaks eelnõu algatajate esindajana istungile kutsutud Mihhail Stalnuhhinile osalesid asekantsler Illar Lemetti Põllumajandusministeeriumist ning Andres Ideon ja Kati Lõbu Kaitseministeeriumist.
 

Eelnõu eesmärgiks on anda pikaajalise elaniku elamisloa alusel Eestis elavatele inimestele võimalus omandada kuni 0,2 hektarit maad piirkondades, kus kehtivad kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse §-s 10 (KAOKS) sätestatud riigikaitselised kitsendused, nt Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe linn, mitmed vallad ja meresaared. Samasisulisi eelnõusid menetles maaelukomisjon 2011. aastal (108 SE ja 110 SE). Tookord erisuse tegemise ettepanek toetust ei leidnud.
Valitsus ei toeta eelnõu 502 SE, kuna riigikaitseliste kitsenduste teema on laiem kui üksnes kinnisasja omandamine. Kaitseministeeriumi esindajate sõnul tuleb kõiki aspekte analüüsida kompleksselt ja vastavalt sellele pakkuda terviklikke lahendusi. Selleks on Kaitseministeerium, Siseministeerium, Kaitsevägi, Politsei- ja Piirivalveamet ning Kaitsepolitseiamet moodustanud töörühma, kes teeb ettepanekud õigusaktide muutmiseks 2014. aasta jooksul.
Maaelukomisjon tegi Kaitseministeeriumile ettepaneku täpsustada analüüsi valmimise aega, et saaks planeerida eelnõu 502 SE menetlemist. Ühtlasi palus maaelukomisjon riigikaitsekomisjonilt 2. detsembriks arvamust eelnõu kohta.
Maaelukomisjon otsustas määrata eelnõu 502 SE komisjonipoolseks ettekandjaks Meelis Mälbergi. Eelnõu arutatakse uuesti ja eelnõu 1. lugemist puudutavad menetluslikud otsused tehakse komisjoni 3. detsembri istungil.

Lisainfo Meelis Mälberg (tel 511 6110, [email protected]); Ülle Särgava (tel 631 6503, [email protected])
 

Tagasiside