Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva osales 10.-11. märtsil Dublinis toimunud EL rahvusparlamentide põllumajandus- ja kalanduskomisjonide esimeeste kohtumisel. Seekordse kohtumise teemadeks olid EL ühise põllumajanduspoliitika ja ühise kalanduspoliitika tulevik ning noortalunike toetamine.

Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinik Dacian Ciolos, kalandusvolinik Maria Damanaki ning Iiri põllumajandus-, toidu- ja merendusminister Simon Coveney andsid ülevaate läbirääkimiste hetkeseisust. Läbirääkimised on käimas ning volinik Ciolose sõnul loodetakse Iirimaa eesistumise lõpuks jõuda poliitiliste kokkulepeteni, et seejärel alustada konkreetsete õigusaktide väljatöötamisega. Konsensusele on jõutud kolmes olulises põhimõttes: ühine põllumajanduspoliitika peab olema lihtsam, õiglasem ja jätkusuutlikum.
Volinik Damanaki rõhutas kalalaevastiku moderniseerimise vajadust. Teisteks olulisteks aruteluteemadeks olid kalavarude jätkusuutlik kasutamine, tagasiheite vähendamine ning tugeva kalatööstuse mõju rannapiirkondade elujõulisusele.
Ettevõtlust alustavate noortalunike probleemidest rääkisid Euroopa Noortalunike Nõukogu asepresident Laurent Frantz ning Iirimaa noortalunik ja põllumajandusteaduste üliõpilane James Murphy. Innovatsioonist põllumajandushariduses tegi ettekande Dublini Ülikooli Kolledži õppejõud Karina Pierce.

Lisainfo Kalvi Kõva (tel 521 6732, [email protected])

Tagasiside