Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Komisjoni esimees Kalvi Kõva osaleb neljapäeval, 8. detsembril Võrumaal Misso vallas Kärinä külas Nopri talus toimuval Eesti-Läti piiriülese koostööprojekti „Buy Local“ lõpufoorumil ja tervitab üritusest osavõtjaid Riigikogu maaelukomisjoni nimel. Foorumil arutletakse kohaliku väiketootmise arengu- ja koostöövõimaluste üle Eestis ning Lätis ja tutvustatakse ühe edukaima Eesti-Läti koostööprojekti tulemusi selles valdkonnas.

Sõnavõttudega esinevad Läti Seimi liige Arvils Ašeradens, Ape vallavanem Astrida Harju, MTÜ Setomaa Valdade Liit juhatuse esimees Margus Timmo, Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi direktor Rando Värnik ja majandusteadlane Andres Arrak.

Setomaa Valdade Liidu ja Läti Ape valla ühisprojekti „Buy Local“ eesmärgiks oli edendada kohaliku taastuva loodusressursi (maavarad, põllumaad, mets, energeetiline ressurss) kasutamist lähtudes eelkõige kohalikust nõudlusest. Projekti raames viidi läbi mitmeid uuringuid ja analüüse, et selgitada välja, milliste ressursside kasutamine on kõige otstarbekam. Ettevõtjatele korraldati piiriüleseid ühisseminare, õppereise ja koolitusi, loodi nõustamisvõrgustik. Projekti tulemusena on kohalik majandus on muutunud jätkusuutlikumaks ja konkurentsivõimelisemaks, Lõuna-Eesti ettevõtjad on leidnud häid koostööpartnereid Ape vallast ja peagi avatakse ettevõtjate toodangut tutvustav ühisportaal.

Tagasiside