Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäevasel maaelukomisjoni istungil annab minister Siim Valmar Kiisler ülevaate 2012. aasta riigieelarve Siseministeeriumi regionaalministri valitsemisala eelarvest.

Teise teemana arutab komisjon Eesti Euroopa Liidu poliitika 2011-2015 maaelu ja põllumajandust käsitlevat osa. Arutelul osaleb Põllumajandusministeeriumi asekantsler Andres Oopkaup.

Teisipäeval toimub Riigikogu konverentsisaalis Maalehe, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja maaelukomisjoni koostöös korraldatav konverents „Aasta Põllumees 2011“, kus esinevad ettekannetega põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, EPKK nõukogu aseesimees ja ettevõtja Olav Kreen, Läti peaministri põllumajandusnõunik Uldis Krievārs, Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee liige ning ühtlasi Soome Põllumeeste ja Metsaomanike Keskliidu EL ja kaubanduspoliitika direktor Seppo Kallio, Itaalia Põllumeeste Keskliidu Coldiretti toiduosakonna nõunik Corrado Finardi ja mitmed teised. Käsitletavateks teemadeks on EL ühise põllumajanduspoliitika tulevik ja põllumeeste ootused selle suhtes ning põllumajandustootja turujõud. Nagu varasematel aastatel on oma sõnum põllumeestele ka pankuritel, seekord esineb AS Swedbank põllumajandussektori juht Meelis Annus. Konverentsi lõpus kuulutatakse pidulikult välja Aasta Põllumees 2011. Konkursi žüriisse kuulub maaelukomisjoni liige Kalev Kotkas.

Tagasiside